fbpx

Zdrowe nawyki od dziecka

Zapewnienie zdrowego startu swoim dzieciom to priorytet dla wszystkich „świeżo upieczonych” rodziców. Mamy karmią niemowlaki piersią lub wybierają odpowiednią dla niego mieszankę mleka zastępczego. Następnie dieta dziecka jest rozszerzana zgodnie z wytycznymi i maluch uczy się nowych smaków, pokarmów i zachowań przy stole. W przedszkolu podpatruje rówieśników i na podstawie obserwacji środowiska rodzinnego i przedszkolnego kształtuje swoje preferencje, również te żywieniowe. Jednak to nadal rodzice mają największy wpływ na pokarmy spożywane i dostępne dla dziecka.

W szkole dziecko bardziej samodzielnie wybiera pokarmy, ze względu na dostęp do sklepiku i „kieszonkowego”. Dodatkowo może otrzymywać obiad w szkole, który nie zawsze sprosta jego wymaganiom i niekoniecznie zostanie zjedzony w całości. Część rodziców decyduje się na przygotowanie swojemu dziecku drugiego śniadania, najczęściej w postaci niezbyt urozmaiconych kanapek i/lub owocu, aby uniknąć kupowania przekąsek dostępnych w szkole.

Warto jednak pamiętać, że prawidłowe nawyki żywieniowe należy kształtować od najmłodszych lat, ponieważ w ten sposób możemy skuteczniej obniżyć ryzyko występowania chorób dietozależnych w życiu dorosłym. Jedną z najważniejszych cech zdrowego odżywiania się jest regularność, czyli spożywanie 4-5 posiłków w równych odstępach czasu co ok 3-4 godziny. Warto więc nauczyć się jej już w szkole. Dodatkowo różnorodność i urozmaicenie mają niebagatelny wpływ na odpowiednie dostarczenie wszystkich witamin, a także mikro i makroskładników niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju młodego organizmu.

Zadbaj zatem o odżywianie Twojego dziecka, gdy jest w szkole i przygotuj mu dobrze zbilansowane drugie śniadanie, a gdy spędza w niej ponad 5 godzin zapewnij mu także lunch/obiad tak, aby nie musiało sięgać po niekoniecznie zdrowe przekąski, gdy jest głodne.

W Catering2be mamy nową opcję przygotowania drugiego śniadania do szkoły dla Twojej pociechy za 6.99zł niezależnie od Twojego zamówienia. Zapraszamy!

jozefow legionowo lomianki marki mszczonow otwock piaseczno piastow pruszkow radzymin rawa-mazowiecka sulejowek warszawa-srodmiescie bemowo bialoleka bielany mokotow ochota praga praga-polnoc praga-poludnie targowek ursus ursynow wilanow wlochy wola zoliborz wolomin wyszkow zabki zyrardow zielonka