fbpx

Mam cukrzycę czy catering dietetyczny jest dla mnie?

Cukrzyca jest schorzeniem definiowanym jako stan podwyższonego stężenia glukozy we krwi. Dzielona jest na cztery główne typy (typu 1, 2, LADA i cukrzyca ciążowa) w zależności od przyczyny i czasu rozpoznania. Objawia się m.in. wzmożonym pragnieniem oraz częstszym oddawaniem moczu, gdy jest nieleczona i niewyrównana może prowadzić do wielu poważnych powikłań. Leczenie tej choroby jest zależne od jej typu i może polegać na włączeniu środków farmaceutycznych lub insuliny. Ze względu na to, że poziom glikemii jest bezpośrednio związany z rodzajem spożywanego pokarmu niezbędną częścią leczenia jest odpowiedni sposób żywienia.

Główne założenia diety dla osób z cukrzycą opierają się o odpowiedni dobór węglowodanów. Powinny one stanowić ok. 45% całkowitej energii diety i powodować umiarkowany wzrost glukozy we krwi. Takie właściwości mają głównie produkty o niskim indeksie i ładunku glikemicznym, zawierające węglowodany złożone. Dodatkowo odpowiednia obróbka technologiczna produktów również ma wpływ na obniżenie lub podwyższenie indeksu oraz ładunku glikemicznego otrzymanej potrawy. Ogromne znaczenie w diecie osób z cukrzycą ma również regularność spożywania posiłków i odpowiednie przerwy między nimi, tak aby wzrost stężenia glukozy w ciągu całego dnia był równomierny.

W związku z powyższym w Cateringu 2be możesz znaleźć program DIABETIC dedykowany właśnie osobom z cukrzycą. Charakteryzuje się on odpowiednim doborem produktów oraz wykorzystywaniem dozwolonych technik kulinarnych tak, aby zachować jak najniższy indeks i ładunek glikemiczny. Dzięki niemu możesz zapobiec niebezpiecznym wahaniom glikemii, a co za tym idzie obniżyć ryzyko ewentualnych powikłań cukrzycy. Serdecznie zapraszamy.

jozefow legionowo lomianki marki mszczonow otwock piaseczno piastow pruszkow radzymin rawa-mazowiecka sulejowek warszawa-srodmiescie bemowo bialoleka bielany mokotow ochota praga praga-polnoc praga-poludnie targowek ursus ursynow wilanow wlochy wola zoliborz wolomin wyszkow zabki zyrardow zielonka