Kobiece odchudzanie

Dieta

Odchudzanie wśród kobiet często kojarzone jest z ogromną ilością wyrzeczeń, złym humorem i głodem. Przede wszystkim słowo „dieta” powoduje już chęć sięgnięcia po ciastko lub batona, o którym zwykle nawet nie myślisz. Ponadto często różne doświadczenia z monotonnym i niezbyt smacznym „dietetycznym” menu pogłębiają poczucie niechęci do kolejnej zmiany nawyków żywieniowych. Gwarantujemy, że nie musi tak być.

Badania wykazują, że kobiety, aby obniżyć swoją masę ciała, rzadko kierują się do specjalisty. Na początek ograniczają ilość spożywanego pokarmu i/lub zwiększają swoją aktywność fizyczną na własną rękę. Sięgają również po środki farmaceutyczne dostępne bez recepty, które mają różny mechanizm działania, nie zawsze korzystny dla naszego zdrowia.

Brak motywacji i szybkich efektów jest przyczyną porzucenia wszelkich kroków w kierunku wymarzonej sylwetki. Dlatego pamiętaj, że podstawą długotrwałej i skutecznej zmiany nawyków żywieniowych jest wprowadzanie ich powoli, metodą „małych kroków”. Odpowiednie wyznaczenie sobie końcowego efektu, który będzie dla nas satysfakcjonujący jest prawie równie ważne co nagradzanie jasno określonych mniejszych sukcesów. Określenie konkretnego celu, który jest realny często jest trudne, więc warto jest zasięgnąć rady specjalisty. Dietetyk przy pomocy badań, wywiadu żywieniowo-zdrowotnego oraz analizy składu ciała będzie mógł określić jaki spadek masy ciała jest dla Ciebie odpowiedni i jaką metodę odchudzania u Ciebie zastosować.

W związku z tym chcielibyśmy Ci zaproponować spotkanie z profesjonalnym dietetykiem, który dostosuje sposób odżywiania do Twojego stylu życia, preferencji smakowych, a także jednostek chorobowych. Dobór indywidualnego menu z wykluczeniem i włączeniem odpowiednich produktów umożliwi osiągnięcie wymarzonej sylwetki w łatwy i smaczny sposób.

Nasz nowoczesny gabinet znajduje się przy ulicy Topiel w Warszawie. Na pierwszej wizycie dokonamy niezbędnej analizy składu ciała oraz przeprowadzimy szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy, dzięki któremu możliwe będzie indywidualne dostosowanie sposobu żywienia do Twoich preferencji. Zrobimy wszystko, żeby Twoja droga do wymarzonej zmiany była prosta i smaczna, bez wyrzeczeń i głodu. Dajmy sobie szansę.