Eko catering – dlaczego tak ważne jest bycie eko?

Porady

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o globalnym ociepleniu, które jest konsekwencją szkodliwego działania człowieka oraz zaśmiecania Ziemi. Świat stoi u progu katastrofy ekologicznej, a to w naszych rękach leży przyszłość planety – czy nasze dzieci i wnuki będą miały, gdzie i jak żyć. Dlatego też nasz catering dołącza do walki z globalnym ociepleniem i dla naszego lepszego jutra zmieniamy się w eko catering, zwracając szczególną uwagę na ograniczenie emisji tworzyw sztucznych.

Bądź eko, bądź fit – eko catering to przyszłość!

Nikogo nie będziemy oszukiwać, że zamawianie cateringu dietetycznego ma same zalety. Jako nasi klienci sami musicie przyznać – dieta pudełkowa ma jedną, ogromną wadę, a mianowicie generuje ogromną ilość plastiku, który szkodzi naszej planecie. Przecież pięć posiłków dziennie przez tydzień daje co najmniej 35 pojemników! A to zaledwie 7 dni, więc jak się to ma w skali miesiąca, roku? Dlatego też wszyscy zadaliśmy sobie pytanie: co możemy zrobić, żeby uratować nasz świat? Zacznijmy zmiany od siebie! Oczywiście nie wszystko jest wyłącznie w naszych rękach, ale małymi krokami możemy dokonać rzeczy niemożliwych i zacząć działać, między innymi poprzez redukcję tworzyw sztucznych.

Catering 2be – dbamy o Was

Postanowiliśmy, że czas najwyższy przyłączyć się do dbania o nasze wspólne dobro i przyszłość oraz wprowadzić w naszej codziennej pracy prawdziwą rewolucję. Zdecydowaliśmy się na zmianę poprzez użycie:

  • w 100% biodegradowalnych i ekologicznych opakowań,
  • w 100% biodegradowalnej folii,
  • specjalnej, wodnej farby, przeznaczonej do kontaktu z żywnością (zarówno nadruk na torbie, jak i na folii jest w pełni bezpieczny),
  • druku termicznego, dzięki czemu rezygnujemy ze szkodliwych, syntetycznych farb i barwników,
  • biodegradowalnych sztućców.

Ponadto pakujemy się dla Was w papierowe torby, które nadają się do recyklingu. A to wszystko dyktowane jest troską o Was i o nas. Bo przecież wielkie zmiany, zaczynają się od nas samych.

 

„Nie proś świata by się zmienił. To Ty zmień się pierwszy.”

Anthony De Mello