fbpx

Czy korzystając z cateringu dietetycznego szkodzę planecie?

Ostatnimi czasy dyskusja dotycząca ekologii i ochrony środowiska staje się coraz głośniejsza. Zanieczyszczenie naszej planety i efekt cieplarniany stały się realnym problemem. Jako catering dietetyczny jesteśmy stawiani w niekorzystnym świetle, ponieważ kojarzymy się z generowaniem dużej ilości plastikowych opakowań każdego dnia. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i nie chcemy przyczyniać się do zanieczyszczania naszej planety.

W związku z tym pragniemy poinformować, że pudełka z których korzystają nasi klienci tworzone są z ekologicznych materiałów (takich jak polipropylen) oraz surowców biodegradowalnych pochodzenia roślinnego (m.in. pulpa drzewna czy pulpa z trzciny cukrowej).

Polipropylen jest surowcem bezpiecznym dla zdrowia i środowiska – można poddać go recyklingowi i nie wchodzi w reakcje z żywnością. Dodatkowo nie zawiera BPA (bisfenolu A), który może mieć szkodliwy wpływ na nasz organizm. Nie jest to jednak surowiec w pełni biodegradowalny.

Wychodzimy naprzeciw tym, którzy uważają, że recykling to nie wszystko i wprowadzamy do naszej oferty również opakowania z surowców pochodzenia roślinnego. Opakowania te stworzone są z materiałów, które ulegają samoistnej biodegradacji z wnętrzem zabezpieczonym, poddającym się recyklingowi lub biodegradowalnym, laminatem.

Warto jeszcze wspomnieć, że nie tylko rodzaj opakowania ma znaczenie, ale również żywność, która jest w nim umieszczana. Nasze diety są zgodne z najnowszymi wytycznymi i zaleceniami żywieniowymi. W związku z tym opierają się na produktach roślinnych, a te pochodzenia zwierzęcego traktowane są jako dodatek do potraw. Przypominamy, że mięso i jego przetwory to grupa żywności, która generuje największe obciążenie dla środowiska. Całodzienne, bezmięsne menu znajdziesz w Catering2be co najmniej dwa dni w tygodniu (zwykle środa i piątek). Dodatkowo mamy w swojej ofercie dwa bezmięsne programy – Vege A oraz Vege B, w pierwszym wariancie wykluczamy mięso i jego przetwory oraz ryby i owoce morza, a w drugim jedynie mięso i jego przetwory.

Serdecznie zapraszamy Cię do wspólnej ochrony naszej planety.

Zespół Catering2be

 

jozefow legionowo lomianki marki mszczonow otwock piaseczno piastow pruszkow radzymin rawa-mazowiecka sulejowek warszawa-srodmiescie bemowo bialoleka bielany mokotow ochota praga praga-polnoc praga-poludnie targowek ursus ursynow wilanow wlochy wola zoliborz wolomin wyszkow zabki zyrardow zielonka