6 rzeczy przez które nie możesz schudnąć

Od jakiegoś czasu starasz się zdrowo odżywiać i ćwiczyć, a na wadze ani po ubraniach nie widzisz żadnej różnicy? Co może być tego przyczyną? Zobacz listę 6 najczęstszych winowajców nieefektywnego odchudzania. Może któryś z nich stoi za Twoim problemem.

 1. Nieodpowiednia podaż kcal
  Do ustalenia odpowiedniej liczby kalorii w diecie potrzebne są wyliczenia podstawowego i całkowitego zapotrzebowania Twojego organizmu oraz wszystkich wydatków energetycznych czyli aktywności fizycznej, jaką posiadasz. Nie potrafisz tego wyliczyć? Poradź się dietetyka. Zarówno zbyt duża wartość kaloryczna diety, jak zbyt mała nie będą służyły zdrowej utracie masy ciała. Przy zbyt wysokiej, możesz wcale nie chudnąć, nawet przybierać na wadze. Przy zbyt niskiej także możesz nie osiągać pożądanych rezultatów(organizm robi zapasy, bo odbiera obecna dietę jako niemal „głodową”) lub będziesz chudł ale z wody i mięśni, a przecież chciałbyś pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej prawda?
 1. Nieodpowiedni udział makro i mikroskładników.
  Dieta odchudzająca to nie tylko kalorie. Aby schudnąć musisz odpowiednio zbilansować swoja dietę, zapewnić prawidłowy udział i rozkład makroskładników, a więc białka, tłuszczu i węglowodanów. Nie bez znaczenia są także witaminy i składniki mineralne. Zawsze powtarzam swoim pacjentom, że tylko dobrze odżywiony organizm pozwoli nam na odchudzanie. Dieta ważna jest nie tylko pod względem ilościowym, ale także jakościowym. Zatem bardzo ważne jest skąd pochodzą kalorie w Twoim jadłospisie.
 2. Brak aktywności fizycznej
  Uważasz, że dieta wystarczy? Oczywiście większość zależy właśnie od niej, natomiast nie powinna być jedynym elementem poprawiającym Twój wygląd i samopoczucie. Zamiast bez końca obniżać kalorie, zwiększ wydatki energetyczne czyli wprowadź aktywność fizyczną. Nie tylko poczujesz się lepiej ale Twoje ciało znacząco się zmieni.
 3. Stres
  Czy wiesz, że kortyzol, czyli hormon stresu utrudnia pozbycie się tkanki tłuszczowej?
  Poza tym często po dużych stresach szukamy pocieszenia w jedzeniu, najczęściej w słodkościach. Spróbuj znaleźć inne metody łagodzenia i odreagowywania stresów. Być może aktywność fizyczna będzie dobrym rozwiązaniem? Nie nagradzaj się jedzeniem. To nie rozwiąże Twoich problemów, jedynie je pogłębi. Nagradzanie jedzeniem natomiast jest bardzo popularne w naszej kulturze. Czy w dzieciństwie, w domu lub w szkole nie dostawałeś prezentów i nagród  w postaci słodyczy? Staraj się nad tym panować  lub chociaż to ograniczać.
 1. Zbyt duże odstępstwa od diety np. podczas weekendu
  W tygodniu nie masz problemu z utrzymywaniem odpowiedniej diety i aktywności, ale w weekend robisz sobie totalną rozpustę? Czasami zbyt duże objadanie weekendowe potrafi zniweczyć tygodniowe starania. Jeśli dostarczysz bardzo dużą ilość kalorii, na dodatek pochodząca z cukrów prostych i tłuszczy, może się okazać, że co najwyżej utrzymasz dotychczasową masę ciała. Zdecydowanie lepiej byłoby wprowadzić jeden dowolny posiłek w tygodniu np. słodkość na drugie śniadanie czy staropolski obiad niż przyzwalać sobie na całkowitą dyspensę podczas weekendu.
 1. Niezdiagnozowane problemy zdrowotne.
  Jeśli masz wrażenie, że wszystko robisz prawidłowo, dbasz o dietę i aktywność fizyczną, a mimo to nie zauważasz efektów, nie zaszkodzi wykonać chociażby podstawowych badań. Udaj się do specjalisty, który doradzi i zleci odpowiednią diagnostykę.

  Twój unikalny kod zniżkowy na zamówienie: #rabatblog1117
  Zajrzyj na: Zamów naszą dietę
  i zrealizuj swój kupon. SPRAWDŹ SWÓJ RABAT!
jozefow legionowo lomianki marki mszczonow otwock piaseczno piastow pruszkow radzymin rawa-mazowiecka sulejowek warszawa-srodmiescie bemowo bialoleka bielany mokotow ochota praga praga-polnoc praga-poludnie targowek ursus ursynow wilanow wlochy wola zoliborz wolomin wyszkow zabki zyrardow zielonka